​T.C. ORTA KAYMAKAMLIĞI
İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ

Hasan ÖREN İlçe Müftümüz​

 

01.01.1953 Yılında Samsun İli Terme İlçesi Mescitli Köyünde doğdu. 4 yaşında Kur'an-ı Kerimi öğrendi, 10 yaşına kadar dedesi Mehmet (Tirmiz Hoca) 'dan Kur'an-ı Kerim Eğitimi aldı, İlkokulu köyünde okudu, 1969 yılında tavsiye üzerine Çorum İmam-Hatip Okuluna kayıt yaptırdı. 1976 Yılında İmam-Hatip Okulundan mezun oldu. Aynı yıl 15.09.1976 tarihinde Samsun İli Alaçam İlçesine İmam-Hatip olarak atandı. Okul nedeni ile 1978 yılında istifa etti. 02.07.1979 yılında Samsun İli Çarşamba İlçesine İmam-Hatip olarak tekrar atandı. 1984 yılında 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. Aynı yıl girmiş olduğu Müftülük- Vaizlik sınavını kazandıktan sonra Bolu Eğitim Merkezinde 40 gün Müftülük Vaizlik Kursu gördü. 26.04.1984 yılında Sinop İli Gerze İlçe Vaizliğine atandı. 1986 Yılı Ramazan ayında Fransa Colmar İlçesine Din Görevlisi olarak gönderildi. 1987 - 1993 yılları arasında Avusturya Bludenz İlçesine Din Görevlisi olarak görevlendirildi. 09.03.1994 Yılında Aksaray İli Ağaçören İlçe Müftülüğüne, 04.03.1996 yılında Ordu İli Gürgentepe İlçe Müftülüğüne, 09.08.1998 yılında Samsun İli Ayvacık İlçe Müftülük görevlerinde bulundu.18.10.2001 yılında Ordu İline İl Müftü Yardımcısı olarak atandı, iki yıl İl Müftülüğüne vekalette bulundu, beş yıl Ordu İlinde çalıştıktan sonra 31.08.2006 tarihinde Giresun İli Eynesil İlçe Müftüsü olarak atandı. 05.09.2012 Yılında Adana İli Pozantı İlçe Müftülüğüne, 06.03.2013 Yılında Giresun İli Eynesil İlçe Müftülüğüne, 28.08.2013 Çankırı İli Orta İlçe Müftülüğüne atandı ve halen bu görevi sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk 5 torun sahibidir.