10.10.2023

Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Bağlıyım (ÇEDES) Projesi Toplantısı Yapıldı

Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk açış konuşmasını yaptı. ÇEDES MEM İl Koordinatörü Samet Mete ÇEDES'i tanıtan sunum gerçekleştirdi. Geçen yılın değerlendirilmesi ardından kurumların yükümlülükleri, sahada karşılaşılan sorunlar, talepler katılımcılar tarafından dile getirildi, çözüm önerileri konuşuldu.

İl Müftüsü Mehmet Şahin konuşmasında “ÇEDES projesi ile okul içinde ve dışında öğrencilerimizin dini ve milli değerlerle buluşması, okul dışında nitelikli zaman geçirmesi, kurumsal tecrübe ve birikimlerimizle okullarda yürütülen eğitim ve öğretime Din görevlilerimizle destek vermek, manevi danışmanlık yapmak amaçlanmaktadır. Bu alanda yapılacak etkinliklere destek vereceğiz. Gençlik merkezimizle, camilerimizle, Kur’an kurslarımızla, bütün din görevlilerimizle bu projeye desteğe hazırız.” dedi.

Toplantıya İl Müftüsü Mehmet Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, kurumlardan proje ile ilgili görevliler katıldı.