02.07.2024

Çankırı İl Müftülüğü 2024 Yılı Yaz Kur'an Kursları Açılış Programı Düzenledi

Çankırı İl Müftülüğü tarafından 01 Temmuz 2024 Pazartesi günü Astarlızade Hilmi Efendi Camii'nde 2024 Yılı Yaz Kur'an Kursları için açılış programı düzenlendi. Programa İl Müftü Yardımcısı Şerife Hanım Altuner, Şube Müdürü Metin Dakan, kurs öğreticileri, din görevlileri, öğrenci ve veliler katıldılar.

Açılış programında konuşan İl Müftüsü Mehmet Şahin, şunları söyledi: "Yaz Kur’an kurslarımız, çocuklarımızın dini eğitimlerini pekiştirmeleri ve manevi değerlerini güçlendirmeleri için büyük bir fırsattır. Bu kurslarda Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenecek, İslam'ın temel bilgilerini kavrayacak ve ahlaki değerlerimizi benimseyeceklerdir. Yaz tatilini en verimli şekilde değerlendirmek için camilerimize ve Kur'an kurslarımıza bekliyoruz."

Program, öğrencilerin düzenlediği çeşitli etkinliklerle devam etti. Etkinliklerde çocuklar Kur'an-ı Kerim tilaveti, ilahiler ve çeşitli gösteriler sundular. Açılış programı, katılımcılara yapılan ikram ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Kurslarımıza kayıtlar 10 Haziran-08 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılabilecektir. Yaz Kur'an Kursları, 1 Temmuz 2024 tarihinde başlayacak ve 7 haftalık tek dönem halinde 01 Temmuz-16 Ağustos 2024 tarihleri arasında gündüzlü olarak uygulanacaktır.