15.05.2024

Çankırı İl Müftülüğümüzce “Vekâletle Kurban Organizasyonu ve Yaz Kur’an Kursları Tanıtım Toplantısı” Düzenlendi.

Çankırı Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa, Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müftüsü Arif Gökce konuşmacı olarak katıldı.

Fatih C. İmam-Hatibi Şaban Erdağ’ın Kur’an tilaveti ile başlayan programda, Yaz Kur’an Kursları ve Kurban tanıtım sinevizyonları gösterildi. Gösterimlerin ardından selamlama konuşması yapan İl Müftüsü Mehmet Şahin, Vekâletle Kurban Organizasyonu kapsamında Çankırı’da yapılan çalışmaları anlattı. Şahin, kurban vekâletlerini emanet bilinciyle teslim aldıklarını ve Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla başta deprem bölgeleri olmak üzere, yurt içindeki ihtiyaç sahiplerine ve yurt dışındaki mazlumlara ulaştırdıklarını ifade etti.

Başkanlık Müftüsü Arif Gökce, konuşmasında Diyanet İşleri Başkanlığı'nın vekâletle kurban ibadetinde verdiği hizmetlerden bahsetti. Hizmetlerin sadece yurt içiyle sınırlı kalmayıp, yurt dışında da birçok ülkede devam ettiğini belirten Gökce, Türkiye Diyanet Vakfı’nın hizmetlerinin halk nezdinde olumlu geri dönüşler aldığını ve bunun motivasyon kaynağı olduğunu söyledi.

Yaz Kur’an Kursları hakkında da bilgi veren Gökce, camilerde verilen eğitimin değerini vurgulayarak, çocukların cami, Kur'an ve Peygamber ahlakı ile buluşturulmasının önemine dikkat çekti.

Çankırı İl Müftüsü Mehmet Şahin'nin ev sahipliğinde gerçekleşen programa, İl Müftü Yardımcıları Şerife Hanım Altuner, Sadık Aydoğan ve Osman Akkaya, ilçe müftüleri, Şube Müdürleri, Din görevlileri ve Kur’an Kursu Öğreticileri katıldı.